پرسش های متداول

پرسش-های-متداول-فروشگاه-کارمیس-چینی

در این قسمت به پرسش های متداول در زمینه های ثبت سفارش ، قیمت گارانتی و غیره پاسخ داده شده است. لطفا قبل از خرید یا تماس با پشتیبانی این نوشته را مطالعه کنید و در صورت نیافتن پاسخ پرسش خود حتما با ما در ارتباط باشید.

چرا با وجود درخواست من برای تغییر رمز حساب کاربری، لینک آن برای من ایمیل نشده است؟

لطفاً ایمیل‌های اسپم(spam) خود را چک کنید. به ویژه ایمیل‌های ارسال شده به حساب‏‌های کاربری gmail گاهی spam می‌شوند. توجه داشته باشید که link تغییر رمز برای شما ارسال می‏‌شود نه خود رمز.

 

آیا برای خرید از کارمیس ، حتما باید در سایت عضو باشم؟

بله ، برای خرید از سایت نیاز به عضویت می باشد که اینکار در چندثانیه صورت میگیرد. الزامی بودن ثبت نام بدین منظور است تا اطلاعات ارسال سفارشات ، شماره تماس را داشته باشیم .

آیا در تمام ساعات شبانه روز می‌توانم سفارش خود را ثبت کنم؟

شما در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته می‌‏توانید سفارش خود را ثبت کنید. قیمت و موجودی محصولات بروز می باشد.

چگونه می‌‏توانم از وضعیت سفارشی که ثبت کرده‏‌ام، مطلع شوم؟

فروشگاه کارمیس با ارسال پیامک و ایمیل، مرحله به مرحله وضعیت سفارش را به شما اعلام می‏‌کند. همچنین برای اطلاع از وضعیت سفارش، می‏‌توانید وارد حساب کاربری خود شوید و با کلیک روی گزینه “سفارشات من” از وضعیت آن مطلع شوید.

آیا امکان سفارش محصولات ناموجود وجود دارد ؟

بله ، برای چنین محصولاتی می توانید با شماره تماس های فروشگاه ارتباط برقرار کنید و محصول مورد نظر را اعلام کنید تا در اسرع وقت همکاران ما به شما اطلاع دهند.

سفارشات را به صورت حضوری و یا تلفنی میتوانم ثبت کنم؟

بله امکان ثبت سفارش بصورت حضوری و تلفنی نیز وجود دارد

آیا قطعات اصلی هستند؟

کلیه محصولات و قطعات فروشگاه کارمیس اصلی و با کیفیت هستند و در قسمت ویژگی محصول ، اطلاعات مربوط به محصول و جنس و کیفیت قید شده است.

آیا می‏‌توانم سفارش خود را در روز و ساعت معینی تحویل بگیرم؟

بله ، شما میتوانید در هنگام سفارش گذاری در مرحله دریافت اطلاعات سفارش ، زمان و ساعت تحویل را قید کنید تا سفارشات طبق درخواست شما ارسال شود.